Kiek kištukinių lizdų turi būti name
Planuojant kištukinių lizdų vietas ir jų kiekį, svarbu planuoti taip, kad vėliau netektų per namus išilgai tampyti prailgintojų ar keikti itin nepatogias ar net nesaugias situacijas neturint elektros ten, kur jos reikia.
Taigi, pirmiausia pasidalinsime keletu svarbiausių patarimų kaip planuoti kištukinius lizdus savo namuose.
1. Kiekvienas kambarys:
Į kiekvieną kambarį pažiūrėkite individualiai. Net jei atrodo maža patalpa, kurioje klaidų neįmanoma padaryti, įsivertinkite galimus šios patalpos naudojimo scenarijus.
Virtuvė. Virtuvėje kištukinių lizdų reikia daug, nes čia nuolat veikia ko gero daugiausiai elektros prietaisų. Planuojant kištukinius lizdus svarbu įsivertinti kokia įranga bus jūsų virtuvėje. Šaldytuvas, atskira šaldymo kamera, gėrimų šaldytuvas, mikrobangų krosnelė, indaplovė, maišytuvas su smulkintuvu ir pan. Įsivertinkite kokius prietaisus dažniausiai naudojate ant darbastalio: sulčiaspaudė, kavos aparatas, skrudintuvas, girlis, kombainas ir t.t. Jau nusimačius visus prietaisus turėtų likti laisvi bent 2 kištukiniai lizdai, nes gali atsirasti prietaisų apie kuriuos šiuo metu tiesiog nepagalvojote. Kūdikių buteliukų sterilizatorius, gruzdintuvė ar kita.
Svetainė. Planuojant kištukinius lizdus svetainėje visi dažniausiai iki smulkmenų apgalvoja TV zoną, tačiau elektros poreikiai ties čia nesibaigia. Svarbu įsivertinti kur bus elektros reikalaujantys prietaisai, pavyzdžiui robotas siurblys, toršeras ar kalėdinė eglutė su elektrine girlianda. Svetainėje šalia minkštosios dalies turėtų būti numatyti bent 3 kištukiniai lizdai, kurie bus naudojami įtaisų pakrovėjui. Nepamirškite savo kasdienio gyvenimo, galbūtų jūs norėsite turėti elektrį difuzorių ar radiją, pagalvokite kur jungsite juos. Pravartu kištukinių lizdų turėti netoli valgomojo stalo, virtuvės salos ar baro.
Koridorius. Jei koridorius labai mažas, galima išsisukti ir be kištukinių lizdų, tačiau jei koridorius ilgesnis nei 3 metrai, rekomenduojame planuoti bent vieną kištukinį lizdą. Taip pat bent vienas lizdas pravers ir tambūre, galbūt kažkada čia prireiks pajungti siurblį ar lygintuvą.
Vonios kabarys. Vonios kambaryje svarbu įsivertinti ne tik kur naudositės elektros prietaisais, tokiais kaip džiovintuvas ar plaukų tiesintuvas, bet taip pat svarbu kištukinių lizdų turėti vietose, kur galės būti kraunami prietaisai, tokie kaip elektriniai dantų šepetėliai, barzdaskutė, epiliatorius ir kt.
Kiti kambariai. Nepamirškite kištukinių lizdų prie lovų ir rašomųjų stalų. Įsivertinkite galbūt naudositės langų plovimo robotu, todėl kištukinių lizdų turėtų būti tiek, kad būtų patogu jį pajungti. Jei turėsite stacionarių kompiuterių, reikėtų pagalvoti ir apie interneto įvadus jiems.
Laukas. Jei prie jūsų namų numatyta terasa, nepamirškite atsivesti elektrą ir čia. Galėsite dirbti kompiuteriu, pasikrauti telefoną, įjungti radjią ar virdulį.
2. Optimalus kištukinių lizdų montavimo aukštis ir vieta.
Standartinių kištukinių lizdų aukštis rekomenduojamas 30cm nuo grindų paviršiaus, jei kištukiniai lizdais naudosi žmonės su negalia, jie turėtų būti montuojami ne žemiau nei 40 cm nuo grindų paviršiaus. Virtuvėje kištukinių lizdų aukštis planuojamas apie 100-110 cm nuo grindų paviršiaus, atsižvelgiant į būsimo darbastalio aukštį. Tokiems prietaisams, kaip šaldytuvas, rekomenduojama kištukinius lizdus planuoti po virtuvės apatinių spintelių plintusu, maždaug 6 cm nuo grindų paviršiaus, kad prireikus, būtų galima pasiekti kištukinius lizdus nuėmus virtuvės plintusą. Kištukinius lizdus rekomenduojama planuoti bent 20cm nu angokraščio, nuo maišytuvo kištukiniai lizdai turi būti nutolę bent 30cm.
3. Dažniausios klaidos
Per mažas kiekis lizdų: Viena iš dažniausių klaidų yra per mažas kištukinių lizdų skaičius. Pasaulis sparčiai tobulėja ir elektronikos prietaisų mūsų namuose nuolat daugėja, todėl pravartu nusimatyti daugiau kištukinių lizdų nei tik dabar esantiems poreikiams.
Blogas išdėstymas: Klaidingas lizdų išdėstymas gali lemti nepatogumų ir net pavojingą prietaisų naudojimą. Pasvarstykite, kurie kambariai ir kuriose vietose jums labiausiai reikia kištukinių lizdų. Neplanuokite lizdų per arti vandens šaltinių, pvz., virtuvėje ar vonios kambaryje.
Nepakankamas saugumas: Pirkdami kištukinius lizdus, būkite atidūs ir pasirinkite kokybiškus produktus, kurie atitinka saugos standartus. Taip pat svarbu užtikrinti, kad lizdai būtų tinkamai sumontuoti ir apsaugoti nuo vaikų arba gyvūnų.
Planuojant kištukinius lizdus svarbiausia neskubėti ir kruopščiai apgalvoti vietas, aukščius, lizdų kiekį. Jei turite abejonių dėl kištukinių lizdų planavimo, visada geriausia pasikonsultuoti su kompetentingu specialistu. O čia galime padėti ir mes!